Otse põhisisu juurde

Mõned isetehtud retseptid näole ja kätele

KAKAOVÕI KREEM KUIVALE NAHALE 

Kreemis kasutatud kakaovõi on lõhnatu. Võib kasutada ka shokolaadilõhnalist kakaovõid, sellisel juhul on eeterlike õlide kasutamine kreemi lõhnastamiseks keerulisem. Kreem on vedel, kuid jahedas hoides võib pakseneda. Siis tuleb oodata, kuni ta saavutab toatemperatuuri või hoida kreemi enne kasutamist veidi soojas vees. 

Komponendid
20g kakaovõid
18g seesamiõli
18g oliivõli
18g avokaadoõli
1 tilk salveiõli
2 tilka lavendliõli 
1 tilk roosiõli
1 tilk geraaniumiõli 

Asetada kakaovõi ja rasvõlid kuumakindlas anumas kuuma veega täidetud potti. Hetkel, kui kakaovõi on peaaegu sulanud, võtta anum kuumaveepotist välja ja oodata, kuni kakaovõi on täielikult veeldunud. Kogu eelnevat protsessi jooksul tuleb kreemi pidevalt segada. Kui kakaovõi on veeldunud ja segunenud rasvõlidega, lisada eeterlikud õlid ja veenduda, et nad on hästi segunenud Pakendada klaasanumasse. 


SOE MEE JA SIDRUNI KOORIV KÄTEHOOLDUSVAHEND 

Mesi ja suhkur muudavad käed pehmeks, sidrun annab meeldiva aroomi. 

Komponendid
Supilusikatäis mett
Pool tassi suhkrut
Pool supilusikatäit sidrunimahla.

Suhkur kallata kaussi. Kuumutada mett 25 sekundit mikrolaineahjus. Segada mesi ja sidrunimahl suhkruga. Kui segu on liiga paks, siis lisada veidi sidrunimahla. Samas ei tohi segu liiga voolavaks muutuda. Kasutamisel niisutada käed sooja veega ja hõõruda saadud seguga käsi. Hiljem võib kätele peale kanda kätekreemi. 


LIHTNE MUNAMASK 

Väidetavalt paneb naha särama. Mask tuleb kohe ära kasutada, ei säilu. 

Komponendid
2 munakollast
pool supilusikatäit sidrunimahla 

Segada munakollane ja sidrunimahl ühtlaseks massiks. Määrida puhtale näonahale ja hoida seal umbes kümmekond minutit. Segu kuivab nahal kiiresti. Eemaldada sooja veega. 


SIDRUNI JA OLIIVÕLI KÜÜNEHOOLDUSVAHEND 

Lihtne viis hoolitseda küünte ilusa välimuse eest. 

Komponendid
3 teelusikatäit külmpress oliivõli
3 teelusikat õunaäädikat
1 munakollane
1 tilk sidruni eeterlikku õli 

Vispli või kahvliga segada komponendid hoolikalt kokku. Kanda küüntele, lasta imenduda, kergelt masseerides hõõruda küüsi ja küünepatju. Segu on soovitavalt ühekordseks kasutamiseks. 


LIHTNE NÄONAHA KOORIJA 

Nahka niisutav. 

Komponendid
3 supilusikat rasvatut piimapulbrit
1 supilusikas mett 

Segada komponendid paksuks pastaks. Enne kasutamist niisutada nägu sooja veega, hõõruda segu näonahale. Puhastada nahka umbes 15-20 sekundit, loputada sooja veega. Tupsutada nägu kuivaks. Kui nahk tundub kuiv, kasutada nahka niisutavat kreemi, losiooni.


AVOKAADO JUUKSEHOOLDUSVÕIE 

Kuivade juuste hoolduseks, pehmendamiseks 

Komponendid
1 küps avokaado
2 supilusikat maitsestamata jogurtit 

Mikserdada avokaado ja jogurt ühtlaseks massiks. Kammida segu niisketesse juustesse ja maseerida peanahka (kui nahk ei ole niiskunud). Niipalju kui võimalik, eemaldada võie käsitsi juustest, seejärel loputada ja pesta nagu tavaliselt. 


EGIPTUSE NÄOMASK 

Näomask kuivavõitu nahale. 

Komponendid
1 vahustatud muna
½ teelusikatäit oliiviõli
1 supilusikas täispiima
¼ teelusikatäit soola
1 supilusikas jahu 

Segada retsepti vedelad komponendid ühtlaseks massiks. Seejärel lisada ülejäänud osad. Segada, kuni moodustub ühtlane pastataoline segu, mis ei tohi olla ei liiga vedel ega paks. Vastavalt olukorrale lisada kas jahu või piima (destilleeritud vett, roosivett, nerolivett vm). Maskile võib lisada kas 1 tilga roosi või lavendli eeterlikku õli. Kanda võie puhtale näonahale, kaelapiirkonda ja hoida seal umbes 15 minutit. Pesta maha sooja veega. Tupsutada nahka, hiljem võib lisaks kasutada niisutavaid vahendeid. 


INGVERI JA TSITRUSELISTE KEHAEMULSIOON 

Omapärane segu. Mitte ainult meeldiva aroomi, vaid õli ja vee kombinatsiooni pärast segus. NB! Enne kasutamist tuleb emulsiooni hoolega loksutada, sest õli ja vesi ei segune. 

Komponendid
150ml magusa mandli õli
1 teelusikatäis E vitamiini
90ml destilleeritud vett
2 tilka ingveri eeterlikku õli
50 tilka mandariini või apelsini eeterlikku õli
10 tilka ylang ylangi eeterlikku õli 

Segada kokku eeterlikud õlid. Parema tulemuse saamiseks tuleks lasta segul küpseda paar nädalat, kuid see ei ole kohustuslik. Retsepti autor Donna Maria soovitab nüüd kõik komponendid valada kokku, soovitavalt klaaspudelisse (järjekord ei ole määratud), ja säilitada seda jahedas, eemal päikesevalgusest. Kuna õli ja vesi ei segune, siis tekib kihistus, mis on loomulik ja annabki tootele iseloomuliku eripära. Seepärast tuleb enne kasutamist pudeli sisu hoolega loksutada, et tekiks emulsioon. Peale kasutamist läheb veidi aega, enne kui nahk on kuiv. 


JUUSTE TOITESEGU 

Segu aroom ei ole ehk parim, kuid väidetavalt muudab tema korduv kasutamine juuksed tugevamaks, tervemaks ja soodustab nende kasvamist. 

Komponendid
120g majoneesi
1 supilusikas jojoobiõli
1 muna
5 tilka greipfruudiõli
2 tilka patshuliõli
1 tilk salveiõli 

Majonees segada läbi, lisada muna ja jojoobiõli. Tilk tilga haaval lisada eeterlikud õlid massi pidevalt segades. Juuksed pesta, kuivatada liigne niiskus käterätikuga. Toitesegu määrida niisketele juustele. Katta juuksed plastikmütsiga ja hoida segu juustel ca 20 min. Seejärel loputada, soovi korral töödelda mingi juukseid pehmendava vahendiga. 


MEE JA AVOKAADO NÄOMASK 

Järgnev lihtne retsept sobib eriti hästi kuivale nahale. 

Komponendid
veerand küpset avokaadot
1 supilusikas vedelat mett
1 teelusikas sidrunimahla 

Avokaado peenestada ja hõõruda ühtlaseks massiks. Lisada mesi ja segada, kuni on moodustunud ühtlane mass. Kui segu ei ole kavas säilitada, siis ei ole sidrunimahla vaja lisada. Kanda valmis segu näo ja kaela piirkonda, hoida ca 15 minutit. Seejärel loputada sooja veega. 


MEE JA MUNA NÄOHOOLDUSVAHEND 

Järgnev lihtne retsept aitab kitsendada nahapoore, muudab naha siledaks ning pehmeks. Kui näonahk on rasvane, soovitatakse munakollane välja jätta ja kasutada munavalget. Ja vastupidi, kui liiga kuiv, siis kasutada vaid munakollast. Normaalsele nahale terve muna. 

Komponendid
½ väikest muna
1 teelusikas mett
¼ teelusikat õunaäädikat
1 tilk sidruni eeterlikku õli (rasvase naha korral)
1 tilk geraaniumi või lavendli eeterlikku õli (normaalse, kuiva naha korral) 

Muna vahustada, lisada mesi ja õunaäädikas. Segada, kuni on moodustunud ühtlane mass. Viimase komponendina lisada eeterlikud õlid ja segada. Munavalge kasutamisel tuleb segada eriti hoolega, kuna eeterlik õli seguneb sellega halvasti. Enne kasutamist pesta nägu, kael. Kanda segu puhtale nahale ja hoida seal 15-20 minutit. Seejärel nägu loputada.


ÕUNA, SIDRUNI JA MEE NAHAPEHMENDI 

Alljärgnev retsept on väidetavalt kerge nahka kooriva ja pehmendava omadusega. 

Komponendid
½ väiksemat (kooritud ja südamikuta) õuna
½ teelusikat õunaäädikat
1 supilusikas piima
1 supilusikas õietolmu
1 supilusikas jahvatatud kaera
3 tilka sidruni eeterlikku õli 

Peenestada, riivida õun, lisada õunaäädikas ja segada. Lisada piim, segada. Lisada jahvatatud kaeraterad ja õietolm. Segada, kuni moodustub ühtlane mass. Lisada sidruniõli ja hoolitseda, et ta seguneks ühlaselt eelnevate koostisosadega. Jätta segu seisma ca 15 minutiks. Selle aja möödudes segu veidi pakseneb. Valmis mass kanda puhtale nahale nahapinda kergelt hõõrudes. Peale protseduuri eemaldada segu sooja veega. 


SIDRUNI JA KURGI NÄOMASK 

Segu leevendab poorse rasvase naha seisundit, omab nahka puhavat toimet. 

Komponendid
1 väike kurk
1 munavalge
½ teelusikat sidrunimahla
½ teelusikat laimimahla
1 teelusikas piparmündilehti
1 tilk Backhousia citriodora eeterlikku õli 

Komponendid, v.a. eeterlik õli, peenestada ja segada mikseri või mingil muul viisil ühtlaseks massiks (püreeks). Lisada eeterlik õli ning segada, kuni nad on hästi segunenud püreega. Asetada segu umbes 10 minutiks külmikusse, et ta veidi pakseneks. Jahe mikstuur kanda puhtale näonahale 20 minutiks. 
Nägu pesta sooja veega, tupsutada näonahka pehme rätikuga, et avada nahapoore. Seejärel loputada jaheda veega. Soovi korral kasutada peale protseduuri nahka niisutavat vahendit. 


SHEA HUULEVÕIE 

Muudab huuled pehmeks ja elastseks, kaitseb huuli talvise külma eest. 

Komponendid
1 teelusikas mesilasvaha
1 teelusikas oliivõli
½ teelusikat kastoorõli
1 teelusikas sheavõid 

Aseta kõik koostisained kuumakindlasse nõusse. Asetada anum kuuma veega täidetud potti ja kuumutada segades, kuni vaha on peaaegu sulanud. Eemaldada anum seguga kuumaveeanumast ja jätkata segamist kuni vaha on täielikult veeldunud. Segu pakendada ja lasta jahtuda.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Koduse kehakoorija valmistamise ABC

Kõik kehakoorijad sisaldavad kolme peakomponenti: koorija, baasõli ja eeterlik õli aroomi lisamiseks. Kehakoorija valmistamine ei olegi midagi keerulisemat kui nende kolme omavaheline kombineerimine. Isetehtud kehakoorijad on mõnusad igapäevasele duširutiinile aroomi ja hoolitsust lisamaks ning ka hea idee sõbrale külakostiks. Koorijaks sobivad kõige paremini sellised teralised toiduained, mis ka kergesti ära sulavad ega ummista torusid, nagu näiteks sool ja suhkur. Sool lõdvestab lihaseid ja eriti meresool sisaldab ka laias ulatuses mineraale ja on nahale leebe. Suhkur on natuke pehmema tekstuuriga kui sool ja eriti pruun suhkur annab koorijale hea aroomi. Purustatud kohvi lõhnab imeliselt ja ka ergutab. Kaerahelbed sobivad ka kõige õrnemale nahale ning pehmendavad ja niisutavad nahka. Kaerahelbeid on juba ammusest kasutatud kuiva ja sügeleva naha tervendamiseks. Veel võib proovida ka purustatud linaseemneid, riisikliisid, nisukliisid, purustatud pähkleid jne. Õrnema naha tekstuu...

Ülevaade nahahooldusvahendite tüüpidest, kreemide koostisest ja valmistamisest.

Leotisõlid On valmistatud taimede, õite, õie kroonlehtede leotamise teel mingit tüüpi taimses õlis. Siia kategooriasse kuuluvad ka infusioonõlid. Infusioonõli tooraine on sama, kuid valmistamisel kuumutatakse segu, erinevalt leotisõlist, mis valmib toatemperatuuril.   Tinktuurid On taimede, õite, õie kroonlehtede alkoholitõmmised. Peamiselt kasutatakse etanooli. Viin sobib hästi lehe, õie või muu õhulisest taimeosast tinktuuri valmistamiseks, kuid näiteks saialilletõmmise valmistamiseks on vaja 96% piiritust.   Geelid On veel põhinevad pooltahked, läbipaistvad, poolläbipaistvad või valged nahahooldustooted. Geel koosneb veest, paksendajast (näiteks tselluloos) ja lisanditest, mis annavad talle kas niisutava, raviva või muu soovitud omaduse.   Kuna geelid suudavad siduda kuni 5% eeterlikke või rasvõlisid, on nad head kasutamiseks olukorras, kus õlidel ja rasvadel baseeruvad tooted ei ole sobivad.Geeli liigne, pidev ...