Otse põhisisu juurde

Koduse kehakoorija valmistamise ABC

Kõik kehakoorijad sisaldavad kolme peakomponenti: koorija, baasõli ja eeterlik õli aroomi lisamiseks. Kehakoorija valmistamine ei olegi midagi keerulisemat kui nende kolme omavaheline kombineerimine. Isetehtud kehakoorijad on mõnusad igapäevasele duširutiinile aroomi ja hoolitsust lisamaks ning ka hea idee sõbrale külakostiks.

Koorijaks sobivad kõige paremini sellised teralised toiduained, mis ka kergesti ära sulavad ega ummista torusid, nagu näiteks sool ja suhkur. Sool lõdvestab lihaseid ja eriti meresool sisaldab ka laias ulatuses mineraale ja on nahale leebe. Suhkur on natuke pehmema tekstuuriga kui sool ja eriti pruun suhkur annab koorijale hea aroomi. Purustatud kohvi lõhnab imeliselt ja ka ergutab. Kaerahelbed sobivad ka kõige õrnemale nahale ning pehmendavad ja niisutavad nahka. Kaerahelbeid on juba ammusest kasutatud kuiva ja sügeleva naha tervendamiseks. Veel võib proovida ka purustatud linaseemneid, riisikliisid, nisukliisid, purustatud pähkleid jne. Õrnema naha tekstuuri korral soovitame katsetamisel ettevaatlikum olla.
Baasõli on kehakoorijat koos hoidev ja nahka niisutav komponent. Tavaliselt pannakse koorijasse 1/3 tassi baasõli ühe tassi kooriva toiduaine kohta. Õlide valik on lai, kuid soovitatavam on valida kergema tekstuuriga õli mis tuleb hästi maha ja ei jäta nahka liiga rasuseks. Mõned head baasõlid on näiteks: päevalilleseemneõli — mis on õrna aroomiga, kergema tekstuuriga ja soodne; magusa mandli õli — millel on magus pähkliaroom, keskmise tihedusega ja imendub kiiresti nahka; viinamarjaseemneõli — mis on õrnalt magusa lõhnaga, väga kerge ja jätab nahale õhukese kihi; sarapuupähkliõli — millel on magus pähkli lõhn, üsna kerge ja jätab nahale õhukese kihi.
Eeterlik õli on kõige lihtsam viis isetehtud kehakoorija ka hästi lõhnama panna. Järgnevad soovitatavad kogused on mõeldud 1/3 tassi baasõli sees lahustamiseks.
Normaalsele nahale: 10 tilka lavendli, 6 tilka geraaniumi, 4 tilka ylang-ylangi eeterlikku õli
Rasusele nahale: 8 tilka sandlipuu, 6 tilka sidruni, 6 tilka lavendli eeterlikku õli
Kuivale nahale: 8 tilka sandlipuu, 6 tilka geraaniumi, 6 tilka roosi eeterlikku õli
Tundlikule nahale: 6 tilka kummeli, 4 tilka roosi, 2 tilka neroli eeterlikku õli
Sügavniisutamist vajavale nahale: 10 tilka roosi eeterlikku õli, 8 tilka sandlipuu, 2 tilka patšuli eeterlikku õli
Küpsele nahale: 8 tilka neroli, 6 Frankinsensi, 6 ylang-ylangi eeterlikku õli
Akne all kannatavale nahale: 10 tilka sidruni, 10 tilka küpressi, 5 tilka lavendli eeterlikku õli
Tuhmi jumega ja elutule nahale: 10 tilka geraaniumi, 6 roosi ja 4 küpressi eeterlikku õli
Vältige lahustamata eeterlikku õli otse nahale sattumist. Tundliku naha puhul soovitame järgnevaid eeterlikke õlisid mitte kasutada: basiilik, kaneel, nelk, sidrun, sidrunhein, teepuu, tüümian ja tsitrus. Lisaks soovitame kehahooldustoodete tegemisel sünteetilisi aroomiõlisid mitte kasutada.

Soovime edu katsetamisel!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Mõned isetehtud retseptid näole ja kätele

KAKAOVÕI KREEM KUIVALE NAHALE   Kreemis kasutatud kakaovõi on lõhnatu. Võib kasutada ka shokolaadilõhnalist kakaovõid, sellisel juhul on eeterlike õlide kasutamine kreemi lõhnastamiseks keerulisem. Kreem on vedel, kuid jahedas hoides võib pakseneda. Siis tuleb oodata, kuni ta saavutab toatemperatuuri või hoida kreemi enne kasutamist veidi soojas vees.   Komponendid 20g kakaovõid 18g seesamiõli 18g oliivõli 18g avokaadoõli 1 tilk salveiõli 2 tilka lavendliõli   1 tilk roosiõli 1 tilk geraaniumiõli   Asetada kakaovõi ja rasvõlid kuumakindlas anumas kuuma veega täidetud potti. Hetkel, kui kakaovõi on peaaegu sulanud, võtta anum kuumaveepotist välja ja oodata, kuni kakaovõi on täielikult veeldunud. Kogu eelnevat protsessi jooksul tuleb kreemi pidevalt segada. Kui kakaovõi on veeldunud ja segunenud rasvõlidega, lisada eeterlikud õlid ja veenduda, et nad on hästi segunenud Pakendada klaasanumasse.   SOE MEE JA SIDRUNI KOORIV KÄTEHOOLDUSVAHEND   ...

Ülevaade nahahooldusvahendite tüüpidest, kreemide koostisest ja valmistamisest.

Leotisõlid On valmistatud taimede, õite, õie kroonlehtede leotamise teel mingit tüüpi taimses õlis. Siia kategooriasse kuuluvad ka infusioonõlid. Infusioonõli tooraine on sama, kuid valmistamisel kuumutatakse segu, erinevalt leotisõlist, mis valmib toatemperatuuril.   Tinktuurid On taimede, õite, õie kroonlehtede alkoholitõmmised. Peamiselt kasutatakse etanooli. Viin sobib hästi lehe, õie või muu õhulisest taimeosast tinktuuri valmistamiseks, kuid näiteks saialilletõmmise valmistamiseks on vaja 96% piiritust.   Geelid On veel põhinevad pooltahked, läbipaistvad, poolläbipaistvad või valged nahahooldustooted. Geel koosneb veest, paksendajast (näiteks tselluloos) ja lisanditest, mis annavad talle kas niisutava, raviva või muu soovitud omaduse.   Kuna geelid suudavad siduda kuni 5% eeterlikke või rasvõlisid, on nad head kasutamiseks olukorras, kus õlidel ja rasvadel baseeruvad tooted ei ole sobivad.Geeli liigne, pidev ...